Přihlášení Cookies

Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Hasiči na jaře 2013

O tom, co se dělo a bude dít na jaře 2013

V sobotu 2.března jsme vyrazili na naši první letošní soutěž do Miletína na „Miletínský šmodrch“. Je to soutěž v uzlech. Při této soutěži jednotlivců, musí každý závodník uvázat 5 uzlů podle hry Plamen na uzlový stojan v co nejkratším čase. Každý rok přibývá čím dál tím více dobrých výsledků v uzlech a proto, kdo chce uspět, musí pilně trénovat. Již na pátý ročník této soutěže jsme jeli s 11 soutěžícími ve třech kategoriích. V mladší kategorii jsme měli 4 soutěžící – Elišku Andrejsovou, která se umístila na 11 místě, Honza Kráčmar na 20 místě, Vendula Maixnerová na 26 místě a Lucka Vojtěchová na 27 místě z 27 soutěžících. Ve starší kategorii jsme měli želízka v ohni Péťu Baliharovou, která uvázala uzle v čase 25,60s a Barunka Baliharová s časem 22,45s. S těmito časy si zajistily postup do finále. Kačka Baudyšová se umístila na 11 místě a Míša Kráčmarová na 35 místě ze 40soutěžících. V kategorii dorost+ jsme měli 3 soutěžící Veroniku Baudyšovou, která se umístila na 16 místě, Káťa Maixnerová na 14místě a za vedoucí Petra Baliharová, která obsadila 5 místo z 18 soutěžících. Do finále se dostanou soutěžící s prvními 20 časy ze všech kategoriích. Aby finále nebylo jednoduché, tak se uzle váží po slepu. Naše Barunka se umístila na 6 místě a Péťa na 7 místě. Moc gratuluji.

Dne 16.března se konal již šestý Okresní hasičský ples, jako již v minulých letech v prostorách valtického kulturního domu. Výtěžek z plesu je věnován na činnost hasičské mládeže. Na letošní ples jsme se obzvlášť připravovali. S našimi hasičskými dětmi jsme tento ples zahajovali s tanečním vystoupením. Dětem se to moc povedlo a ještě jednou bych jim za to chtěla poděkovat.

I v letošním roce se účastníme soutěže „Požární ochrana očima dětí“(literární a výtvarné práce). Této soutěže se účastnilo  od nás 27 dětí. Vybrané práce jsme předali do Jičína do druhého kola. Výsledky se dozvíme koncem května.

Dne 12.dubna proběhl sběr starého železa v našich obcích. Děkujeme všem, kteří nám železem přispěli a firmě Nims za pomoc s technikou.

A CO NÁS ČEKÁ DO LETNÍCH PRÁZDNIN?

27.dubna – výlet do hasičského muzea v Novém Oldřichově

30.dubna – pálení čarodějnic – pomoc při soutěžích pro děti

11.května – hasičská soutěž na Vřesníku ( předvedení  požárního útoku dětí ku příležitosti 110 výročí

hasičského sboru)

26.května – hasičské závody přípravek ve Valdicích

31.5.-2.6. – druhá část okresního kola soutěže hry Plamen mladých hasičů na Vrchovině

Pokud se dětem bude dařit jako v loňském roce, tak nás čeká:

9.6. – krajské kolo dorostu v Trutnově

15.-16.6. – krajské kolo starších dětí v Trutnově

22.6. – celodenní hasičské závody v Holovousích ( dopoledne – děti, odpoledne – muži, ženy)

s večerní zábavou. Přijďte se podívat a povzbudit nejen naše nejmenší, ale i nás dospělé. Všichni jste srdečně zváni.

Vytvořeno 6.6.2013 8:43:45 | přečteno 1111x | sdhholovousy

Anketa

Chtěli by jste aktuální kalendář akcí v obci na GOOGLU?
 
76% (139)
 
24% (45)
Všechny ankety a kvízy
 
2015 © Obecní úřad Holovousy, Holovousy 39, 508 01 Hořice
telefon: 493 691 538 | e-mail: obec@holovousy.cz | elektronická podatelna: posta@holovousy.cz, další kontakty
webmaster | Prohlášení o přístupnosti
load