Přihlášení Cookies

Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Hasiči do srpna 2012

Dne 30.června , jak jsme již psali v minulém zpravodaji, proběhla netradiční hasičská soutěž. V dopoledních hodinách se soutěžilo mezi dětmi. Za nejmenší (přípravku) bylo jedno družstvo a to naši. Předvedli nám krásný zdařený útok. Mladších dětí se sjelo šest družstev. Od nás jsme měli dvě družstva, obsadily 2. a 5. místo. Starších dětí bylo také šest. I ve starších jsme měli dvě družstva, umístily se na 3. a 4.místě. Gratulujeme

V odpoledních hodinách mezi sebou soupeřili družstva mužů a žen. Ženy, opět jako loni, neměly konkurenci a tak obsadily krásné 1.místo.Muži ti byli tři družstva, naši vybojovali druhé místo.

Celý den byl k dispozici skákací hrad a jízda na rodeovém býkovi. Také nám celý den až do ranních hodin hrál „Kamion plný písniček“. Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kdo pomohl s přípravou a organizací soutěže, děkujeme také všem sponzorům.

Ani o prázdninách hasiči nelenošili. Vedoucí tábora Roman a Petra Baliharovi, Petra Škvrnová, Jitka Čiháková a Alenka Šubrtová připravovali hasičské soustředění na Kačírku (rybářská chata u Hořic). Na kterou jsme se s 35 dětmi vyrazili na přelomu července a srpna. Vyjeli jsme na kolech v pondělí 30.7. ráno od vagonu, kvůli přepravě jsme se rozdělili do tří skupin. Sjeli jsme se v Hořicích a pak společně jeli na domluvenou exkursi k profesionálním hasičům z Hořic. Ti nám ukázali jejich hasičskou techniku, práci s ní a děti si mohly některou výzbroj vyzkoušet.. Potom jsme pokračovali na kolech až do cíle. Děti si samy postavily stany a rozdělily se do pěti družstev. Celý týden soutěžily, jak ve družstvech ,tak samy za sebe. Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet do Miletína. Projeli jsme si „Naučnou stezku K.J.Erbena“  a potom hurá na Miletínské koupaliště.Během celého týdne se děti ve družstvech pilně učily, aby ve čtvrtek předvedly všechny svoje hasičské znalosti v orientačních bězích. V pátek jsme vyhodnotili celotýdenní soutěžení a děti jsme odměnily sladkostmi, drobnými cenami a diplomy, které byly zhotoveny z letošních vlastních obrázků soutěže „ Požární ochrana očima dětí“. Odpoledne jsme složili stany a navečer jsme se vydali na cestu zpátky.Děkujeme rodičům za ovoce a zeleninu a maminkám za upečené koláče, buchty a placky.

A bez koho by jsme tábor nemohli uspořádat?

Bez kuchařek Markéty a Míši Bartoníčkových, Martina Škvrny a bez všech vedoucích – těm patří velké poděkování za výpomoc s přípravou a organizací tábora.

Ještě bych chtěla poděkovat Lukáši Nimsovi a Verče Baudyšové za pomoc při zpáteční cestě na kolech.

Při brigádách u vagonu vybudovali místní hasiči závlahu na hřišti a základnu pro bezpečné soutěžení dětí v požárním sportu. Děkujeme.

Vytvořeno 21.11.2012 23:31:58 | přečteno 1118x | sdhholovousy

Anketa

Chtěli by jste aktuální kalendář akcí v obci na GOOGLU?
 
76% (139)
 
24% (45)
Všechny ankety a kvízy
 
2015 © Obecní úřad Holovousy, Holovousy 39, 508 01 Hořice
telefon: 493 691 538 | e-mail: obec@holovousy.cz | elektronická podatelna: posta@holovousy.cz, další kontakty
webmaster | Prohlášení o přístupnosti
load