Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Hasiči do října 2012

Dne 19.8. byly hasič.závody v Bradě – Rybníček, sjelo se tam na dvacet mladších a dvacet starších družstev. Konkurence byla veliká, mladší děti byly na 14.a starší na 11.místě.

O týden později 25.8. jsme s dětmi vyjeli do Žeretic na soutěž v požárním útoku, kde ml.děti obsadily 1.místo a starší děti 3.místo.

V tento den se u nás konala tradiční pouťová zábava v hostinci U Krejčů, která trvala až do ranních hodin.

Dne 29.8. jsme uspořádali u vagonu „Loučení s prázdninami“, s rodiči a dětmi  jsme si opekli buřty a povídali  si. Byl to hezky strávený večer.

Dne 1.9. byly tradiční hasičské závody v Bílsku, na tyto závody jsme vyrazili na kolech. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích .Nejmenší děti (přípravka), předvedly svůj úžasný útok, za který dostaly medaile a sladkou odměnu. Mladší děti se umístily na 1.a2.místě a starší obsadily 1.místo. Ženy s končily na 2.místě a muži vybojovali 1.místo. Putovní pohár je opět zpátky. Velká gratulace všem.

Další týden 9.9. byly dětské hasičské závody v Lužanech. Soutěžilo se ve štafetě dvojic a požárním útoku.My jsme vyrazili se čtyřmi družstvy(dvě mladší a dvě starší). Starší děti skončily na 7.a 8.místě a mladší na 5.a 6.místě.

Týden na to 15.9. jsme s dětmi vyjeli do Libuně, opět tam byla velká konkurence, mladší žáci se umístili na 15. a starší na 12.místě.

Dne 22.září se u nás v Holovousích konal 10.ročník“Slavnosti Holovouského malináče a srazu rodáků“. Místní hasiči pomohli s přípravami a také se postarali o občerstvení,  malí hasiči měli stánek ve kterém si mohli malí návštěvníci vymalovat obrázek, prohlédnout hasičské kroniky  a shlédnout videa z hasičských akcí a něco z hasičské prevence, také vystoupily s tanečním vystoupením. Na vystoupení se připravovaly celé září, moc bych jim chtěla poděkovat, velmi se jim to povedlo.

Na 14.října jsme se také hodně připravovali,děti čekaly závody požární všestrannosti (ZPV), těmito závody začíná 1.kolo hry Plamen 2012-2013, která pokračuje 2.kolem na jaře. ZPV byla na Vrchovině (za Novou Pakou) sjelo se tam na 350dětí. Od nás přijelo na Vrchovinu 37dětí. Běhá se v pětičlenných družstvech. Úplně první na dráhu dlouhou 2km, vyběhla přípravka (děti do 6let)s Petrou Škvrnovou. Během dvou kilometrů děti plní různé disciplíny(střelba ze vzduchovky, uzle, topografie, buzola, první pomoc, přelez přes lano,požární ochrana). Za kategorii přípravka se účastnilo 6 družstev a naši nejmenší  obsadili 4.místo, za kategorii mladší (6-10let)od nás běželi tři družstva, byla jsem mile překvapena, umístili se na 3.,12.a14.místě z 28družstev. Za kategorii starší(11-15let),kteří to měli o kilometr delší, také běželi tři družstva od nás, těm se závody hodně povedli, obsadili 3.,6.a8.místo z 25družstev. V kategorii dorostenky jednotlivci  byla od nás Káťa Maixnerová, která se umístila na krásném 4.místě z 9 dívek,za kategorii dorostenci jednotlivci byl od nás Martin Rachota, ten obsadil krásné 1.místo. Super výsledky – moc všem gratuluji, jen tak dál i v jarním kole.

Na Vrchovině se také běhali závody jednotlivců 100m s překážkami. Od nás běžela Káťa Baudyšová, která obsadila 14.místo, Lucka Vojtěchová 19.místo , Eliška Andrejsová 21.místo, za kluky běžel Lukáš Doležal, ten obsadil 4.místo a Tomáš Vrbata 5.místo. Gratuluji

Chtěla bych poděkovat rodičům, kteří nám pravidelně pomáhají s převozem dětí na hasičské závody. Bez jejich pomoci, by jsme to jen opravdu těžko zvládli. Děkuji

V tento den se také v lese na Chloumkách hledala pohřešovaná osoba z Hořic, do hledání byla spolu s policií zapojena JSDH a místní hasiči a další dobrovolníci z Holovous.

Při říjnových hasičských schůzkách chodíme s dětmi na kaštany, výdělek bude věnován na činnost a odměny pro děti.

Vytvořeno 21.11.2012 23:31:19 | přečteno 710x | sdhholovousy