Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Hasiči do června 2012

Dne 28.dubna jsme se vydali s dětmi vlakem z Ostroměře, na výlet do Českého ráje „Za pověstmi Českého ráje“Dohromady nás bylo 38. Na parkovišti pod Valdštejnem na nás čekal Méďa Brumík, který dětem rozdával Brumíky.U startu děti dostaly papírek s tužkou, na kterém bylo 22 odpovědí s třemi možnostmi. Děti měly mezi Valdštejnem a Sedmihorkami plnit úkoly. Na konci cesty na každého čekal dárek. I když bylo opravdu velké teplo, výlet jsme zdárně zvládli. Ze Sedmihorek jsme do Ostroměře jeli opět vlakem. Za pomoc s dětmi a jejich dopravu na nádraží děkujeme Martinovi a Petře Škvrnovým, Jitce Čihákové, Lukášovi Lazarovi, Kateřině Vojtěchové a Ivetě Štěrbové.

První ročník hasičské soutěže “O slatinský plamínek“, která se uskutečnila v neděli 29. 4. 2012, potrápi l silný vítr. I přesto se na fotbalovém hřišti v Nemyčevsi sešla stovka soutěžících. Soutěž byla určena jednotlivcům, kteří startovali na drahách o délce 100m s překážkami. I od nás vyrazily starší dívky a dorostenci. Starší kategorie: Petra Baliharová – 6.místo, Kateřina Baudyšová – 13.místo, Tereza Bartoníčková – 14.místo a Kateřina Žďárská19.místo. Dorostenci: Martin Rachota – 8.místo, Kateřina Maixnerová – 17.místo.

Dne 30.dubna se již tradičně místní hasiči postarali o zorganizování pálení čarodějnic. Na hřišti „U vagonu“ se slétlo mnoho malých čarodějnic a čarodějů. Letos na tuto akci přilétly i opravdové čarodějnice, které provázely děti různými soutěžemi a odměňovaly sladkostmi. Potěšilo nás, že v kostýmech dorazily nejen děti, ale i maminky. Pro všechny odvážné v kostýmech byla připravena odměna. Pálení čarodějnic, opékání vuřtů a dobrá nálada trvala až do ranních hodin. Děkujeme p. Klůzovi za sponzorský dar.

S posledním květnovým víkendem čekala naše mladé hasiče snad nejdůležitější soutěž roku – okresní kolo hry Plamen. Opět se soutěžilo na lužanském fotbalovém hřišťi. Závodu, který se konal od pátku do neděle, se účastnilo deset mladších a osm starších pětičlenných družstev, celá družstva o devíti členech se sešlo v počtu šesti mladších a osmi starších.První bodovanou část týmy již absolvovaly na podzim při branném závodu, nyní bojovaly o co nejlepší umístění ve štafetách dvojic, 4x60m a CTIF, požární útok a útok CTIF. Mladší „pětka“ byla na 8.místě, byly moc šikovný jsou to naše nejmenší holčičky, které chodí do 1.třídy. Starší „pětka“ hodně překvapila, byla na 1.místě. Devítičlenná družstva mladších, těm se také dařilo, obsadila 3.místo a starší „devítka“ vystoupala na stupně vítězů, na krásném postupovém místě na kraj a to na 2.místě. Moc gratulujeme.

V sobotu 2.června se konala okrsková hasičská soutěž v Chomuticích. Letos poprvé s námi jely i děti do šesti let(přípravka), dohromady sedm družstev  z Holovous(přípravka,dvě  mladší, dvě starší družstva dětí, muži a ženy). A v čem se soutěžilo? Děti předvedly požární útoky a muži i žena si k tomu ještě přidali štafetu 4x100metrů. A jak to všechno dopadlo? Lépe už to ani nešlo, obsadili jsme všechna první a druhá místa. Přípravka získala krásné zlaté medaile, mladší a starší děti získaly první a druhá místa. Muži i ženy vybojovali a to doslova první místa.

V sobotu 9.června jsme se vydali do Milovic na hasičskou soutěž „ Milovická naběračka“.Soutěž byla rozdělena na dvě části požární útok a štafeta. Naběračka proto, že štafeta se prováděla tak, že postupně celé družstvo přenášelo vodu v naběračce do určené nádoby. Starší děti předvedly požární útok, kde si udělaly svůj osobní rekord (16:80), bezkonkurenčně zvítězily. Mladší děti obsadily 5.a7.místo.  Poděkování patří Petře Škvrnové a Lukášovi Nimsovi za pomoc s dětmi.

Krajské kolo hry Plamen, které se konalo 16.-17. června v Novém Městě nad Metují, se starší děti hodně připravovaly.Týden před závody byly děti osvobozeny od školy a vyrazily se svým vedoucím Romanem Baliharem, na stadion do Dvora Králové, kde celý den trénovaly štafety dvojic, 4x60m a CTIF.  V sobotu 16.června nám počasí na závodech opravdu přálo až příliš, na stadionu v Novém Městě bylo opravdu velké horko. Disciplíny, kterých děti soutěžily je stejný počet jako na kole okresním (pět) + tříkilometrový branný běh. Každý den děti běhaly tři disciplíny. Příjemným osvěžením byly pro děti nanuky od manželů Doležalových z Chodovic, kteří nás přijeli povzbudit, moc děkujeme. Pro děti to byly opravdu hodně náročné dny, přesto že se snažily za všech sil skončily na 8.místě z deseti. I tak je to veliký úspěch, vždyť probojovat se mezi nejlepší na okrese, stálo děti mnoho úsilí a času. Krajské kolo bylo pro děti velkým snem a zážitkem.

Již známe výsledky z celorepublikové soutěže PO očima dětí. V okresním kole, ve své kategorii, se nejlépe dařilo s výtvarnou prací Péťe Baliharové, která obsadila 2.místo a Terezce Bartoníčkové, která postupuje z 1.místa. Gratulujeme a hodně štěstí v krajském kole.

Vytvořeno 21.11.2012 23:32:12 | přečteno 569x | sdhholovousy