Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Podzimní aktivity

Dne 24.srpna byl krásný sluneční den a u nás v Holovousích se konala oslava, protože jsme získali ocenění „Nejkrásnější vesnice královéhradeckého kraje“ .Celý den byl pestrý program po Holovousích i Chodovicích a také u vagónu bylo živo. V odpoledních hodinách patřilo hřiště u vagónu hasičským přípravkám a veteránům. Po nástupu zahájili odpoledne naši hasičské děti svým pěkným tanečním vystoupením. Setkání přípravek a veteránů si nenechali ujít přípravka z Ostroměře a naši nejmenší, dále  veteráni z Bílska, Ostroměře, Bašnic, Nových Smrkovic a domácí z Holovous. Nejmenší hasiči nám předvedli požární útok a štafetu 4x40m. Potom přišli na řadu veteráni. Každé družstvo veteránů nejdříve řeklo pár slov o sobě a o svém stroji a poté předvedli svůj hasičský výstřik. I když některým sborům se hasičský výstřik nepovedl hned na poprvé, tak se pokusili předvést hasičský výstřik znovu a podařilo se. Všichni soutěžní sbory obdrželi pamětní list a od obecního úřadu poukaz na občerstvení, děkujeme.O zpestření u vagónu se postaral p. Nosek z Rohoznice, který s sebou přivezl mini koníky. Koníci nebyli větší než šestileté dítě. Celou hasičskou akci moderoval náš starosta hasičů Mirek Rosůlek a organizaci celé soutěže měl na svých bedrech velitel Roman Balihar. S občerstvením na návsi, na pouťové zábavě a potom s úklidem po zábavě vypomohli naši hasiči. Děkujeme všem zúčastněným.

Dne 30.srpna jsme u vagónu uspořádali „Loučení s prázdninami“.Opékali jsme s rodiči a dětmi buřty a povídali jsme si. Byl to hezky strávený podvečer.

Dne 31.srpna byly hasičské závody v Bílsku, na které jsme vyrazili na kolech. Od nás přijelo do Bílska 5 družstev, zastoupení jsme měli ve všech kategoriích. Děti soutěžily v požárním útoku. Naši nejmenší, mladší žáci a starší žáci obsadili krásná první místa. A pak mezi s sebou začali soupeřit družstva mužů a žen. Nejen, že soutěžili v požární útoku, ale i v netradiční štafetě. Všichni byli hodně vyrovnaní. Naši muži se sice snažili za všech sil, ale všichni nemohou být první , obsadili  5.místo. My ženy jsme bojovaly  co to šlo i štěstí nám přálo a získaly jsme 1.místo a putovní pohár. Všem moc gratuluji.

O týden později, tedy v neděli 8.září byly dětské hasičské závody v Lužanech. Soutěž byla rozdělena na požární útok a štafetu požárních dvojic. Přípravka dostala sladkou odměnu, mladší žáci obsadili 2. a 5.místo a starší žáci vybojovali také 2.místo. Velká gratulace všem.

Dne 28.září jsme my starší (muži a ženy) se vydali do Úlibic na netradiční hasičské závody. Tyto závody jsou jiné v tom, že větší část závodu se odehrává na lodičce v rybníku, kde se loví dřevěné rybky. Muži propluli na 5.místo, ženy na 3.místo a naše „skoro ženy“(dorostenky), které s námi jely poprvé obsadily 4.místo. Gratuluji.

Dne 5.října se u nás v Holovousích konal již 11.ročník „Slavnosti holovouského malináče“. Starší hasiči pomohli s přípravou a občerstvením. Naši hasičské děti měly nové taneční vystoupení, choreografii udělaly Péťa a Barunka Baliharovy.

O týden později se konaly pro děti nejdůležitější závody v Nemyčevsi a to závody požární všestrannosti (ZPV). Tyto závody mají dvě kola podzimní a jarní. Výsledky z podzimního kola se sčítají s jarním kolem. Na ZPV běhají mladší 2km, starší 3km a dorost, to má zpestřené tím, že část tratě běží podle azimutu. Na závody jsme se hodně připravovali nejen celé září, ale i na hasičském táboře o letních prázdninách. Od nás do Nemyčevse přijelo 34 závodníků. Celkem se závodu zúčastnilo kolem 350dětí v pětičlenných družstvech. Jako první se vydaly do nemyčevského lesa naši nejmenší děti, Kája Škvrnová, Martínek Škvrna, Amálka Baliharová, Miki Fiutowski a Patrik Gotwald se svoji vedoucí Petrou Škvrnovou, které obsadily 2.místo. V kategorii mladší žáci bylo 25 družstev a moji mě mile překvapili, umístili se na 18.,7. a úžasném  1.místě. Naši starší žáci to měli těžší, hodně jich bylo nemocných, nakonec dali dohromady jenom jedno pětičlenné družstvo. Z 22 družstev vybojovali 5.místo. V kategorii dorost máme družstvo dorostenek, které získaly 1.místo a kategorii dorostenci jednotlivci jsme také získali krásná umístění, Martin Rachota 1.místo, Lukáš Doležal 2.místo, Tomáš Vrbata 3.místo a Marek Hejduk 5.místo. Super výsledky, všem  moc gratuluji a přeji hodně štěstí v jarním kole.

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří nám během celého roku pomáhají s dopravou dětí na soutěže, sami by jsme to jen těžko zvládli.