oficiální stránky obce

Vyhledávání

Hasičské aktivity

Dne 27.dubna brzy ráno jsme vyjeli autobusem směr Nový Oldřichov do hasičského muzea. Po shlédnutí nejstarších hasičských stříkaček a automobilů, jsme se vydali do Svijan, kde jsme měli objednanou exkurzi a ochutnávku piva. Domů jsme se vraceli v pozdních hodinách. Myslím si, že se výlet moc povedl a velké díky patří našemu panu starostovi hasičů Mirku Rosůlkovi za zorganizování celého zájezdu. Foto zde.

Dne 30.dubna jsme si pro děti připravili soutěže na čarodějnice ,měli jsme různá stanoviště ( koloběžky, skákání na míči, pejska, který plnil úkoly a za odvedený výkon dostal pamlsek a jiné…). Chtěla bych poděkovat všem hasičkám (čarodějnicím) za pomoc při soutěžích.

Dne 11.května byli naši nejmenší děti (přípravka do šesti let), pozvání na Okrskovou hasičskou soutěž na  Vřesník, ku příležitosti 110.let od založení hasičského sboru, aby ukázali svůj požární útok. Ve složení Amálka Baliharová, Kája Škvrnová, Ivetka a Simonka Štěrbovi, Týna Soukupová, Máťa a Miky Fiutowski a Anička Trnková se jim, i podle potlesku, požární útok povedl. Za svůj výkon dostali sladkou odměnu.

Dne 25.května se u nás v Holovousích u vagonu konala Okrsková hasičská soutěž. Velké  překvapení pro nás bylo, kolik družstev přijelo. V kategorii přípravky dvě družstva, za mladší tři družstva, za starší šest družstev. Dorazilo také pět družstev žen a devět družstev mužů. Okrsková soutěž je rozdělená na dvě části na štafetu 4x100m a požární útok, děti běží jenom požární útok. A jak to dopadlo? Naše přípravka obsadila 1.místo, mladší žáci 1. a 2. místo, starší žáci také 1. a 2.místo, ženy vybojovaly 1. a 3. místo a muži 2.místo. Děkujeme p.Klůzovi za sponzorský dar. Foto zde.

Hned druhý den v neděli 26.května vyrazili naši nejmenší hasiči do Valdic, kde se konal 1.ročník srazu přípravek jičínského okresu. Na programu byla štafeta, při které děti překonávaly malou kladinu, nízkou překážku, přenášely hasicí přístroj a spojovaly hadice. Druhá disciplína byla štafeta dvojic. Jelikož počasí bylo opravdu nevlídné, tak pořadatelé opustili od původního plánu, kdy mohly sbory předvést, volnou disciplínu co se s dětmi naučily. I přes nepřízeň počasí se do Valdic sjelo devět družstev. Chtěla bych poděkovat, nejen dětem za krásné předvedení obou disciplín, ale i Jitce Čihákové a Petře Škvrnové za vzornou přípravu na soutěž.

Ve dnech 29.5. – 2.6. se konala na Vrchovině pro děti nejdůležitější soutěž a to Okresní kolo hry Plamen – druhá část ( první proběhla na podzim). My jsme na Vrchovinu vyjeli se dvěmi devítičlennými družstvy (starší a mladší) a jednou pětkou mladších. Každý rok na těchto závodech spíme ve stanech, ale protože počasí nemělo být moc příznivé ,tak jsme přespali v hasičském domě na Vrchovině na půdě, jen odvážný spali pod stanem. Hned v pátek děti odběhly štafetu CTIF a štafetu 4x60m. V sobotu začalo být deštivo, ale i přes to děti odběhly zbytek disciplín ( štafetu dvojic, požární útok CTIF a požární útok). Celou sobotu i noc pršelo a když jsme se probudili, ani jsme tomu nemohli uvěřit, že tam co jsme ještě v sobotu běhali, teď z toho byl velký hluboký rybník. V neděli se měli běhat ještě závody dorostu, ale ty byly zrušený a přesunutý o týden později do Jičína na stadion. A jak děti na Vrchovině dopadly? Mladší pětka se umístila na 4.místě, mladší devítičlenné družstvo na 2.místě a starší „ devítka“ také druhé místo a postoupili do krajského kola. Všem  moc velká gratulace.

8.6. jeli Tomáš Vrbata a Martin Rachota závodit do Jičína v dorostu jako jednotlivci. Tomáš obsadil 1.místo a Martin 2.místo oba s postupem do krajského kola. Chtěla bych poděkovat Martinu Škvrnovi za doprovod kluků na závody.

Ještě v ten samí den byly hasičské závody v Milovicích „Milovická naběračka“, od nás jelo jedno starší a mladší družstvo. Obě dvě družstva předvedly krásné útoky a štafety a tak právem obsadily 1. místa. Gratuluji a děkuji Lukáši Nimsovi a Petru Andrejsovi za odvoz dětí.

Dne 9.června vyrazili Martin Rachota a Tomáš Vrbata do Trutnova na krajské kolo dorostu. Závodilo se v dvojboji a Tomáš se umístil na 8.místě a Martin na 9.místě. Krásné výsledky, jen tak dál.

Ve dnech 15.-16. června se konalo Krajské kolo hry Plamen v Trutnově.  Starší děti se na tyto závody hodně připravovaly. Byli to velmi náročné závody, tentokrát nám počasí přálo až příliš, bylo veliké horko a děti během dvou dnů musely zvládnou šest disciplín( štafetu CTIF, pož.útok CTIF, štafetu dvojic, štafetu 4x60m, požární útok a závod požární všestrannosti, který je dlouhý 3km). Závody byly hodně vyrovnané,při kterých rozhodovaly setiny. Na konec  děti obsadily 8.místo. I přes to, že si myslely na lepší umístění jim moc gratuluji.

Začátkem června jsme dostali výsledky ze soutěže Požární ochrana očima dětí. Této soutěže se zúčastnilo 437 dětí ze všech kategorií. A jak jsme dopadli? V literární práci v kategorii 3.-5.třída se na 1.místě umístila Eliška Andrejsová, v kateg.6.-7.třída Barunka Baliharová na 2.místě, v kateg.8.-9.třída Marek Hejduk na 2.místě a Anička Vojtěchová na 3.místě. Ve výtvarné práci se v kategorii 6.-7.třída umístila Barunka Baliharová na 1.místě. Všichni tyto děti postoupily do krajského kola, ale bohužel tam neuspěly, ale přesto jim gratuluji.

Vytvořeno 4.7.2013 8:07:40 | přečteno 944x | sdhholovousy