Vyhledávání

Aktivita v květnu a červnu 2015

Květen a červen je pro naše SDH velmi aktivním obdobím, jak v činnosti dětí, tak i těch dospělých. Naše aktivita není zaměřená pouze na hasičskou tématiku, ale také na spolupráci s naší obcí.

Pálení čarodějnic

Dne 30.dubna jsme spolu s obecním úřadem pořádali čarodějnice.Pro děti jsme si připravili na hřišti u vagónu soutěže. Tímto bych chtěla poděkovat všem hasičkám „čarodějnicím“za pomoc při soutěžích. Starší hasiči pomohli s občerstvením.

Přípravka

Druhý den 1.května jsme vyrazili s přípravkou do Jičína na náměstí, kde se uskutečnilo „Setkání přípravek jičínského okresu“. Pod vedením Péti Škvrnové, děti předvedly požární útok. Za pěknou ukázku všichni obdrželi od starostky Okresního sdružení hasičů Jičína p. Steinerové, tašku plnou dobrot.

Děti v Ostroměři

16.května se konala dětská hasičská soutěž v Ostroměři. Běhal se požární útok a štafeta 4x60m. Starší žáci obsadili 1.místo, mladší žáci 1. a 4.místo, přípravka 1.místo.

Okrsková soutěž mužů a žen

23.května byla okrsková hasičská soutěž také v Ostroměři. V dopoledních hodinách se opět závodilo v požárním útoku a štafetě 4x100m. Soutěže se zúčastnilo hodně sborů, v kategorii ženy jsme vybojovali 1.a 2.místo a v kategorii muži jsme také obsadili 1.místo. V obou kategoriích jsme postoupili na okres.

Oslavy v Ostroměři

V odpoledních hodinách se v Ostroměři konaly oslavy 130.výročí od založení sboru. Celá akce začala u hasičské zbrojnice a průvodem jsme došli až na hřiště za Ostroměřskou školou. Po úvodních proslovech měli na slavnostech taneční vystoupení, také naše děti. Podle velkého potlesku se vystoupení moc líbilo. Foto zde.

Okresní kolo hry PLAMEN

Pátek

Okresní kolo hry Plamen se konalo od 29.-31.května ve Valdicích na fotbalovém stadionu. V pátek po příjezdu jsme si šli prohlídnout trať a na ruku jsme dostali identifikační náramky. Za ne příliš příznivého počasí jsme postavili stany. Na večer se začali běhat štafety dvojic a štafeta CTIF. Od nás přijelo jedno 9. členné družstvo mladších a jedno starších a jedno pětičlenné družstvo.

V noci nás dešťové přeháňky ve stanech trochu namočily a ráno jsme museli sušit spacáky i oblečení. Jako již tradičně jsme ke snídani měli vánočku a čaj.

Sobota

V sobotu dopoledne se běhali štafety 4x60m a požární útoky CTIF. Odpoledne byla poslední disciplína a to požární útok. Konkurence byla veliká. V mladší pětce soutěžilo 7 družstev a naši se umístili na 4.místě (bramborová medaile). Mladší 9. členné družstvo bojovalo za všech sil a právem jsem na děti pyšná. Není divu, vždyť jsou nejlepší ve své kategorii na okrese. Starší 9. členné družstvo se také snažilo, ale bohužel, štěstí jim nepřálo, umístili se na 4.místě ( opět bramborová medaile) z 10 družstev. Po sobotní večeři jsme se byli s dětmi projít po Valdicích, a když se setmělo byla tradiční diskotéka na hřišti. Naše holky Péťa a Barča B. to tam krásně roztančily.

Neděle

V neděli ráno proběhlo vyhodnocení a předávání medailí, v kategoriích mladších a starších žáků. A protože za 4. místa se medaile neudělují, tak aby to našim „bramborovým“ dětem nebylo líto, tak jim Roman Balihar a Petr Andrejs udělali medaile bramborové. Při této příležitosti, byli také oceněni starší žáci Barča Baliharová, Honza Vojtěch, T. Křovina a Mates Vrbata, kteří od příštího roku mohou závodit už jen za dorost.

Pak už nedělní část třídenních závodů, vždy patří dorostu. Od nás na start nastoupilo družstvo dorostenek a jednotlivci Lukáš Doležal, Marek Hejduk a Tomáš Vrbata. Dorostenky běhaly štafetu 4x100m, 100m s překážkami, požární útok a testy PO. O postup do krajského kola rozhodli až požární útoky. Bohužel se našim holkám nepodařilo spojit savice a pokus byl neplatný. O vítězkách bylo rozhodnuto, byly to holky za Slatin. Naše dorostenky obsadily krasné druhé místo. V kategorii jednotlivců, kde se závodí v dvojboji a běhu na 100m s překážkami, se nejlépe dařilo Tomášovi Vrbatovi, který obsadil 1.místo s postupem do krajského kola. Na 4.místě skončil Lukáš Doležal a na 5.místě Marek Hejduk. Vyhlášené také byly běhy na 100m s překážkami na 1.místě byl Tomáš Vrbata s časem 19,84s, Lukáš Doležal s časem 21,25s na 2.místě a Marek Hejduk s časem 23,28s na 4.místě.

Všem ještě jednou moc gratulujeme.

Požární ochrana očima dětí

V soutěži „Požární ochrana očima dětí“ (POOD)byly oceněny dorostenky Anička Vojtěchová, Káťa Baudyšová a Káťa Žďárská za literární práci, kde se ve své kategorii v okresním kole, umístily na 1.místě s postupem do krajského kola. Gratulujeme.

5.června se uskutečnilo v Bílých Poličanech vyhodnocení POOD v krajském kole, této soutěže se zúčastnilo 2055 dětí a naše dorostenky A.Vojtěchová, K.Baudyšová a K.Žďárská se umístili opět na 1.místě, gratulujeme. Holky postoupily, jako již v loňském roce, do republikového kola, ale konkurence už byla hodně veliká a na medailová místa už nedosáhla, ale i přesto šikovné holky.

Okresní kolo soutěže mužů a žen

6.června nás čekalo Okresní kolo požárního sportu v Jičíně na stadionu. Na stadionu nevyšplhaly teploty vysoko přes 30stupňů. Síly jsme si měřili ve štafetě 4x100m, požárním útoku a v běhách na 100m s překážkami. A jak to dopadlo? Po sečtení všech disciplín jsme my ženy obsadily krásné 4.místo a muži 7.místo.

Soutěž ve Starých Smrkovicích

13.června jsme vyjeli i s dětmi do nedalekých Starých Smrkovic na netradiční hasičskou soutěž. Počasí bylo opět horké. Na netradičních soutěžích je nejdůležitější se pobavit a to si myslím, že se povedlo. Přípravka předvedla pěkný požární útok, mladší žáci obsadili 1. a 4.místo, starší žáci 1.místo. Ženy a muži vybojovali 2.místo. Foto zde.

Tradičně netradiční hasičské závody

V sobotu 20.června se konaly u nás v Holovousích u vagonu „Tradičně netradiční hasičské závody“. I přes ne moc vydařené počasí se k nám sjelo 24družstev. Závod byl rozdělen na netradiční požární útok a štafetu. Nejprve si mezi s sebou změřily síly děti. Mladší žáci vybojovali 1.a 4.místo, starší 1.místo. Opět přípravka předvedla požární útok , při kterém museli uhasit hořící domeček. Byla to pěkná podívaná. Po vyhlášení výsledků a rozdání medailí, začali mezi s sebou soupeřit družstva žen a mužů. My jsme měly dvě družstva žen a obsadily jsme 1.a 3.místo a naši muži 3.místo. Když už se družstva rozjela ke svým domovům, začala další etapa příprav na „Zatoulaný hasičský ples“. I přes chladné večerní počasí se tančilo, zpívalo a veselilo až do pozdních nočních hodin. Děkujeme všem co nám závody a hasičský ples pomohli zorganizovat a podpořili, obecnímu úřadu děkujeme za  prostory u vagonu, zapůjčení stanů a aparatury na hasičské závody. Foto zde.

Ve stejný den se také soutěžilo v Týništi nad Orlicí v krajském kole požárního sportu. Od nás tam vyrazil Tomáš Vrbata za jednotlivce a Lukáš Doležal s Markem Hejdukem byli požádáni o výpomoc v družstvu dorostu Brada-Rybníček. V jednotlivcích Tomáš obsadil 4.místo a kluci za družstvo 3.místo. Gratulujeme. Zároveň děkujeme rodičům Tomáše Vrbaty za doprovod na tyto závody.

Ještě bych se ráda pochlubila, že díky sponzorům, jsme mohli dětem pořídit hasičskou vlajku, helmy a pásky, dále jsme si za naše vydělané penízky pořídili do občerstvení krásná trička a zástěry, která měla premiéru 20.června na soutěži a plese.Také děkujeme p. Josefu Noskovi za sponzorský dar domeček na hasičské soutěže pro přípravku.