Celostátní kolo vesnice roku 2013

Návštěva komise celostátního kola Vesnice roku 2013-komise přijela na náves do HolovousNávštěva komise celostátního kola Vesnice roku 2013-zlatá stuha za 1.místo v kraji Královehradeckém4. září 2013 – návštěva celostátní hodnotitelské komise

Krajská oslava se povedla, my postoupili do kola celostátního a to pro nás znamenalo, že v žádném případě nesmíme usnout na vavřínech. Čekala nás návštěva celostátní hodnotitelské komise. Pečlivě jsme se připravovali. Do příprav se zapojily i spolky v obci, uspořádali jsme i přípravnou schůzku, dali hlavy dohromady a plán, jak co nejlépe před komisí prezentovat naši obec, byl na světě. Ženy z klubu seniorů napekly výborné koláče – vždyť v soutěži šlo i o koláčovou cenu, tak ať máme „políčeno" všude.

Ve středu 4. září přijel na náves do Holovous autobus. Zdobila ho cedulka na předním okně s nápisem „Komise Vesnice roku 2013 jede". Přivítat komisi přišly z rybníka i obecní kačeny. Nervozita by se v tu chvíli dala krájet. Z autobusu však vystoupila parta příjemných a usměvavých lidí. No a pak šlo všechno jako po drátku. Paní starostka všechny na obecním úřadě přivítala a v krátkosti u kávy při prezentaci fotografií představila obec se všemi částmi jako celek. Auta před obecním úřadem byla připravená na rychlý přesun hodnotitelské komise – to aby opravdu viděli vše. Při nastupování vzbudilo největší zájem hasičské auto, ale všech dvanáct komisařů se do něho bohužel nevešlo. Naše cesta vedla na Chloumka, kde nás přivítal pan Knězáček se slovy, že nás vítá v nejkrásnější části obce. No a pak rychle do školy, tam už na nás čekaly děti. Komisi přivítaly školní hymnou a Holovous je pak provedl celou školou. Zástupci spolků dostali prostor k prezentaci svých  nástěnek a pak komise shlédla videozáznam Legendy, kterou jsme sehráli na krajské slavnosti Vesnice Královehradeckého kraje roku 2013. I od nich jsme sklidili potlesk. Paní ředitelka školy Lucka Nimsová pak komisi seznámila se vším, co se v naší škole děje a společně s paní starostkou představila plánovaný projekt na komunitní centrum obce ve škole. Malé občerstvení od zaměstnanců školy přišlo vhod, čekala nás ještě prohlídka kostela sv. Bartoloměje. Tady se k naší velké radosti pod rukama jedné ze členek hodnotitelské komise rozezněly varhany. Z kostela pak vedla naše cesta Holovousovou stezkou. Takže přes čertovu lávku dál na bývalé koupaliště. Komisi velmi zaujal skleněný vodník, který nádrž hlídá. V tu chvíli ještě netušili, že se u nás setkají i se skutečným vodníkem – v našem případě vodnicí. Ta na ně čekala u přívozu. Odvážní nastoupili a nechali se převézt na druhou stranu. Za mohutného skandování našich malých hasičů se všichni přepravili na druhou stranu. A to už jsme byli na hřišti u vagonu. Komisi přivítal vagon vyzdobený fotkami z akcí. Vystavené tu byly nástěnky ze života fotbalistů i hasičů a poháry z jejich soutěží (hasiči jich mají víc J). Pokračovala prezentace a představení fotbalistů a hasičů a pak už program patřil mladým hasičů. Ti právem sklidili od komise velký potlesk. Čas byl i na malé občerstvení. Kulajda a zelňačka od Ivy Sudíkové zaslouženě sklidily u komise velký úspěch. Posilněni jsme po prohlídce skateparku  pokračovali dál a to zámeckým parkem na zámek k základnímu kameni stavby „Ovocnářský výzkumný institut“. Tady nám zástupce VŠÚO představil plány do budoucna. Čas se v tu chvíli neúprosně chýlil ke konci. Na představení a prezentaci naší obce jsme měli čtyři hodiny. Ty uběhly jako voda a my už zase byli zpět před obecním úřadem. Se členy komise jsme se rozloučili. Z jejich návštěvy jsme měli všichni moc dobrý pocit. Pro úspěch naší obce jsme udělali všechno a jen jsme doufali, že z naší prezentace bude zřejmé, jak se nám tu dobře žije. No a teď už opravdu bylo na komisi, jak rozhodne. Moc dobře jsme věděli, že vybrat tu nejlepší ze třinácti obcí, nebudou mít vůbec jednoduché. Tajně jsme však doufali v naše umístění.

14. září 2013 – LuhačoviceVýlet nejen pro seniory

Přišla sobota 14. září. V Luhačovicích se konalo slavnostní vyhlášení celostátního kola soutěže Vesnice roku 2013. Tento den se konal i výlet pro seniory. Byl hezký, a i když se bylo na co dívat, byli jsme všichni myšlenkami s Martinou v Luhačovicích a před 16:00 hodinou, kdy mělo k vyhlášení dojít, jsme na Jiřinkových slavnostech všichni mačkali pěsti a Martinu přes MMS podporovali alespoň na dálku. Došlo na otevírání obálek a na tu skvělou, nádhernou zprávu. Holovousy jsou stříbrné – to znamená, že jsme druhou nejkrásnější vesnicí v České republice. Velká radost a zpráva o našem úžasném umístění se šířila vesnicí jako blesk. No a teď co s tím? Vesnicí se rozezněl místní rozhlas a v něm paní starostka pozvala všechny své spoluobčany na oslavu toho velkého úspěchu.

20. září 2013 – oslava Oslava stříbrného umístění Vesnice roku 2013 - 20.9.2013 - jaké to bylo v Luhačovicích

A tak se v pátek 20. září sešli na hřišti u vagonu všichni, kteří si udělali čas a chtěli úspěch naší obce oslavit. Vše zahájila paní starostka Berdychová. Po krátkém přivítání všech přítomných se s námi podělila o zážitky z Luhačovic. Poděkovala všem za skvělou spolupráci při pořádání jednotlivých akcí, kterých se u nás během roku koná celá řada. Vždyť každý, kdo přiloží ruku k dílu vždycky, když je třeba, má svůj podíl na získání tohoto krásného stříbrného ocenění. Bez spolupracujících spolků, ale i jednotlivců, by náš život v obci nemohl být tak bohatý. Došlo i na kytičku a velké poděkování paní starostce. Následovala spousta otázek a odpovědí. Zkrátka celý večer bylo o čem povídat. Zdarma bylo pivo, limo i klobása. A tak se povídalo, slavilo i tancovalo. Oslava se protáhla až do ranních hodin – vždyť bylo co oslavovat.

Vytvořeno 23.7.2014 8:57:11 - aktualizováno 24.7.2014 11:16:55 | přečteno 1475x | alenakam