Přihlášení Cookies

Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Rodáci 26.8.2017

4. Setkání rodáků, občanů a přátel obce Holovousy, Chodovice, Chloumky a Dolní Mezihoří. Samotné sobotě předcházely měsíce příprav, a čím víc se termín konání blížil, práce i starostí přibývalo. V květnu bylo rozesláno 180 pozvánek na adresy, které jsme již měli, případně při aktualizaci získali do naší evidence. Pozvánky byly také roznošeny do schránek všech čísel popisných v obci a to v počtu 243. Pozvánky byly předány a my už jen čekali na to, kolik rodáků, občanů a přátel přijme naše pozvání.

Místo pro konání akce jsme vybrali sportovní areál U Vagónu a tak jsme se museli poprat s novou situací, jak vše zajistit a zabezpečit, aby všechno klaplo a aby se na nic nezapomnělo. V sobotu ráno jsme vstávali s velkou nervozitou. Zvonění zvonu z věže kostela svatého Bartoloměje v Chodovicích zahájilo 4. Setkání rodáků, občanů a přátel obce Holovousy, Chodovice, Chloumky a Dolní Mezihoří. V 10:00 hodin byl slavnostně otevřen kostel, ve kterém se konala výstava obrazů výtvarnice a rodačky paní Danuše Svobodové. Návštěvníci si po celý víkend s obdivem prohlíželi obrazy a nešetřili chválou. A protože to byla výstava prodejní, mnozí z nás si vybrali obraz, který si odnesli domů. Od deseti hodin byla také otevřena budova školy, ve které byla připravena výstava kronik, panelů s fotografiemi ze života školy i obce a návštěvníci mohli nahlédnout do nově zrekonstruovaných prostor sociálního zázemí ve školce i ve škole a do všech tříd. Bylo moc hezké pozorovat, když se právě nad fotkami setkali kamarádi, spolužáci či sousedé a společně tak hádali, kdo to vlastně na té fotografii je? V kronikách tak jistě každý našel spoustu vzpomínek. A ve vyzdobených prostorách budovy školy jsme zase s nostalgií mohli zavzpomínat na čas strávený ve školních lavicích. Od 10:00 hodin probíhala ve sportovním areálu U Vagónu registrace rodáků, občanů a přátel. Každému z nich byl na památku přišpendlen symbolický znak obce. Jako pozornost si odnesl pohled naší obce a na doma k přečtení si mohl každý vzít Mimořádné vydání Zpravodaje. Připraveny byly i registrační panely s mapami obcí, do kterých každý po registraci zapíchnul vlaječku do domu dle příslušného čísla popisného. Sportovní areál U Vagónu byl připraven na sobotní slávu. Krásně vyzdobené bylo pódium, na stolech na návštěvníky čekaly výborné koláče, švestičky z VŠÚO a nechyběla ani květinová výzdoba.

Počasí nám přálo a tak se nejprve zaplnila místa pod připravenými stany a pod pergolou, kde byl stín. Ve 13:00 hodin proběhlo slavnostní zahájení. Pozdravit a přivítat všechny přítomné přišla starostka obce, ředitelka Základní školy a Mateřské školy paní Lucie Nimsová, starosta Sboru dobrovolných hasičů pan Miroslav Rosůlek a na závěr jednatel VŠÚO pan Jaroslav Vácha. Celé odpoledne pak moderovali mladí rodáci a hasiči Barunka Baliharová a Honza Vojtěch. Jako první přivítali na parketu děti z mateřské školky. Jejich vystoupení bylo velmi roztomilé a sklidilo zasloužený potlesk. Školku vystřídaly děti ze školy s krásným pásmem lidových písniček. Mnozí z nás si je s dětmi s chutí také zazpívali. Zazněla hymna naší školičky, kterou se děti rozloučily. Svá vystoupení děti zvládly skvěle. Zřejmě pilně trénovaly i o prázdninách a za to jim patřilo poděkování a potlesk spokojených diváků.

A to už byl čas a prostor pro studentský pop-rockový orchestr Regioband, který nás svojí hudbou provázel po celé odpoledne a příjemně vyplňoval čas mezi jednotlivými vystoupeními. Odpolední program pokračoval tanečním vystoupením mladých hasičů. A tak se z našich moderátorů stali i tanečníci. Vtipné vystoupení se přítomným moc líbilo. Svoji velkou šikovnost pak ukázali nejmladší zástupci z řad hasičů. Děti předškolního věku nám všem předvedly útok a uhasily „hořící“ domeček. Je jasné, že nám v obci roste další moc šikovná generace. Svižné skladby od Regiobandu nás posunuly k poslednímu vystoupení, kterým byl tanec rodačky Zuzky Kvasničkové s pejsky Jenny a Carrie. Potlesk, pro pejsky piškoty a také pohlazení od nejmenších diváků bylo jistě příjemnou odměnou. Regioband pak ukončil odpolední program. Kdo chtěl, mohl se bavit dál. Od 20:00 hodin se konala tradiční pouťová zábava. K tanci a poslechu hrála skupina Pokrok. Taneční parket se brzy zaplnil a nebýt velké bouřky, která vyhnala z parketu všechny tanečníky a z pódia muzikanty, jistě bychom se protančili až do neděle. Zábava musela být však předčasně ukončena.

I přesto vydržely hloučky u stolů až do ranních hodin. A i když to tak nevypadalo, postupně se ve sportovním areálu vystřídalo více než 524 zaregistrovaných, kteří obdrželi znak obce. V hasičárně i před ní byla k vidění hasičská technika a výstava fotografií a pohárů hasičů i fotbalistů. Od 15:00 hodin do 17:00 hodin mohli zájemci nahlédnout do nové budovy VŠÚO, kde byla také výstava archeologických nálezů z naší obce a okolí. V tuto dobu byla otevřena i Prodejna VŠÚO, kde si návštěvníci mohli zakoupit sezónní ovoce, kontejnerované stromky, med a mošt.

Po celé odpoledne se ve sportovním areálu mohly děti vozit na ponících nebo si vyrobit origami v tvořivé dílničce u Amálky Vrbatové a Terezky Škvrnové. K prohlídce obce mohl každý zdarma využít přistavený kočár s koňmi.

Po celý den i celý večer skvěle fungovalo občerstvení U Vagónu i u hasičů.

Tak snad každý, kdo se zúčastnil, odcházel spokojený. Bylo velmi milé sledovat hemžení ve sportovním areálu. Vítání střídalo loučení a na všech bylo vidět, jak jsou rádi, že se po letech setkávají. Z debatních kroužků se ozýval smích a tak se vzpomínalo a vzpomínalo. A to je ten pravý důvod, proč se takováhle setkání pořádají. Tak snad se vám u nás líbilo.Vytvořeno 30.1.2018 12:23:56 | přečteno 1113x | skvrnova

Navigace

Fotogalerie

 

Anketa

Chtěli by jste aktuální kalendář akcí v obci na GOOGLU?
 
76% (139)
 
24% (44)
Všechny ankety a kvízy
 
2015 © Obecní úřad Holovousy, Holovousy 39, 508 01 Hořice
telefon: 493 691 538 | e-mail: obec@holovousy.cz | elektronická podatelna: posta@holovousy.cz, další kontakty
webmaster | Prohlášení o přístupnosti
load