Holovousy

oficiální stránky obce

Vyhledávání

Neckyáda 29.6.2019

Začátek letních prázdnin patří v našich obcích Neckyádě, letos 9. ročníku. Počasí přálo a kolem 14:00 hodiny se začal chodovický rybník zaplňovat úžasnými domácky vyrobenými plavidly a fandících diváků stále přibývalo. Hladinu zdobila plavidla – Šípková Růženka, Tankista, Žáby, Jamajský bob s trenérem, Indiáni na dovolené, Plasťáci, Labutí jezero a Deratizační tým. No, prostě nádhera! J

Diváci hlasovali prostřednictvím kuliček a vítězným „plavidlem na krásu“ bylo plavidlo Jamajský bob – místní borci změnili barvu pleti, předvedli úžasné kostýmy a ukázali svoji disciplínu pod vedením supertrenéra. Na druhém místě skončilo Labutí jezero – zjistili jsme, jak i mužům sluší hedvábné sukýnkyJ. Třetí místo patřilo roztomilé Šípkové Růžence s hradním zátiším. Při soutěži plavidel na rychlost patřilo první místo kreativnímu Labutímu jezeru, druhé místo Deratizačnímu týmu, který všechny přihlížející poctivě vydezinfikovalJ a třetí místo Jamajskému bobu, kterému by to rychleji „frčelo“ na sněhu.

Pokračováním Neckyády byla oblíbená štafeta dětí a dospělých. A co v ní na soutěžící čekalo? Oba si po startu navlékli rukavice a brýle, jeden ze štafety musel naplnit džberovku a druhý proudem vody zasáhnout cíl-žabáky. Poté na ně čekala masážní chůze, kdy se na plážičce rybníka museli zout a projít vodou v lavoru, poté ohrádkami se šiškami, kamínky a senem. Následoval hod nafukovacím kruhem na umístěné kůly, který vypadal velmi jednoduše, ale některým soutěžícím dal opravdu zabrat. Nechybělo ani věšení mokrého spodního prádla velikosti XXXL, poté jízda s potápěčskými brýlemi na koloběžkách a konečným úkolem bylo složit puzzle plavidla a zazvonit na zvoneček. Disciplíny byly nelehké a všem dobrovolným odvážlivcům tleskáme! Poslední soutěží byla jízda na trakaři po lávce. Přihlásili se jak dvojice dětí do 15-ti let, tak i smíšené dvojice. Všichni sklidili zasloužený potlesk a byli za určené soutěže odměněni cenami. Večer pokračoval živou hudbou v podání pana Němečka ze sousední Ostroměře. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli Neckyádu užít od začátku až do konce. Letos přijelo hodně plavidel a diváků, tak si přejme, ať další ročník vyjde stejně výborněJ